24 Haziran 2014 Salı
BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KİK HEYETİYLE GÖRÜŞTÜ.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda görüşlerini almak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla, TESK Genel Merkezinde bir araya geldi.

Toplantıya, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TZOB Başkanvekili Nuri Şeyda Sorman ve TİSK Başkanvekili Erol Kiresepi de katıldı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Cumhurbaşkanının ilk defa halk oyuyla belirlenecek olmasından dolayı Ağustostaki seçimi önemsediklerini belirterek, "Sosyal kesimler olarak huzur, güven ve istikrar ortamının korunması bizim için öncelikli meseledir. Bu çerçevede Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin itidalli bir şekilde tamamlanacağına inanıyoruz" dedi. Palandöken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında TESK binasında gerçekleştirilen "Karma İstişare Değerlendirme Kurulu Toplantısı’nın ardından, toplantıda temsil edilen sivil toplum kuruluşları adına ortak açıklama yaptı. 

Ziyaretten dolayı Başbakan Erdoğan'a teşekkürlerini sunan Palandöken, şunları kaydetti: 
"Sayın Başbakanımıza görüşlerimizi ilettik. Biliyorsunuz, her görüşten, her inançtan, her etnik gruptan üyelerimiz var. Demokrasiye sonuna kadar inanıyoruz. Seçimler, milli iradenin tezahür ettiği demokrasinin en önemli mekanizmalarından biridir. Bu seçimi, cumhurbaşkanının ilk defa halk oyuyla seçilecek olmasından dolayı önemli buluyoruz. Sosyal kesimler olarak huzur, güven ve istikrar ortamının korunması bizim için öncelikli meseledir. Bu çerçevede, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin itidalli bir şekilde tamamlanacağına inanıyoruz."

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara