27 Ekim 2014 Pazartesi
"HERKES AKLINI BAŞINA ALMAK MECBURİYETİNDE"
Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu (UAMİF) Ankara Genç İşçiler Kurultayı'nın açılışı bugün (27.10.2014 tarihinde) Ankara'da gerçekleştirildi.

 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay toplantıda yaptığı konuşmasına Yüksekova'da  üç askerin ve 20 gün önce Bingöl'de üç polisin alçakça katledildiğini ifade ederek başladı. 

Türkiye'de başta iktidar partisi olmak üzere tüm siyasilerin bu hassas günlerde bir araya gelmek durumunda olduklarını ifade eden Atalay, " Başta iktidar ve muhalefet partilerine sesleniyorum:  Bugün bir araya gelmeyecekseniz ne zaman bir araya geleceksiniz? Demokrasi olmayan ülkelerde ne sendika olur, ne parti olur, ne mal olur, ne mülk olur. Herkes aklını başına almak mecburiyetinde"dedi.

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri,  (Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu Genel Başkanı) Pevrul Kavlak da Ortadoğu'da düşmanlığın en tehlikelisi olan din, mezhep ve etnik köken ayrımının başladığını ifade ederek,  "Artık Pandoranın kutusu açıldı ve bütün kötülükler etrafa yayıldı" dedi. 

Bunların planlı programlı bir sürecin sonucu olduğuna işaret eden Kavlak, salonda bulanan gençlere, "Her türlü ayrımcılıkla, başta dini, mezhepsel, etnik olmak üzere her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek zorundasınız. Bizim dünyamız emek kardeşliğinin üzerine kuruludur. Siz o dünyayı inşa etmekle yükümlüsünüz" diye seslendi.

27 Ekim’de açılış konuşmaları ile başlayan programa 18 ülkeden 250 Avrasyalı delege katıldı.  Toplantıya ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, İşçi Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk, Şeker İş Sendikası Başkanı İsa Gök,  Haber İş Sendikası Başkanı Veli Solak ve çok sayıda misafir katıldı. Kurultay 28 Ekim akşamı sona erecek.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara