12 Nisan 2017 Çarşamba
"TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR, KARŞI ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alanda dün meydana gelen patlama sonucu, Konfederasyonumuz Türk Metal Sendikası üyesi 2 işçimiz ile bir polis memuru şehit olmuştur. Patlamada on kişinin de yaralandığı açıklanmıştır.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY bir açıklama yaparak, terörün bir insanlık suçu olduğu, teröre karşı herkesin birlik içinde olmasıyla başarı sağlanacağını vurgulamıştır.  

TÜRK-İŞ Genel Başkanı ATALAY'ın yaptığı açıklama şu şekildedir: 

“Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı alanda, bakım-onarım yapılan tamir atölyesinde dün bir patlama meydana gelmiştir. Terör saldırısı olduğu açıklanan patlamada, Konfederasyonumuz Türk Metal Sendikası üyesi Yunus ELALTUNTERİN ve Cengiz TEKİN isimli işçilerimiz ile  polis memuru Burhan MERCAN şehit olmuştur. Patlamada on kişinin de yaralandığı açıklanmıştır. 

Merhum kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifa dileriz. 

Diyarbakır’da meydana gelen terör saldırısı, terörün bir insanlık suçu olduğunu bir kez daha göstermiştir. Terör karşısında, hepimiz bir ve beraber olmak mecburiyetindeyiz. 

Meydana gelen patlamanın şiddetiyle bölgedeki çok sayıda binada ve park halindeki araçta hasar meydana geldiği dikkate alındığında, terörün hedefinin toplumda korku ve endişeye yol açmak olduğu görülmektedir. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. Ülkemizin birliğini ve toplumun huzurunu hedef alan bu menfur saldırının arkasındaki karanlık güçler, hedeflerine asla ulaşamayacaktır.

Bu hain saldırıları, sabır ve tahammül gücümüzü koruyarak, teröre karşı hep birlikte durarak ortadan kaldıracağız. “

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara