20 Eylül 2013 Cuma
TÜRK-İŞ BU ÜLKENİN SİGORTASI
Konfederasyonumuz üyesi Şeker-İş sendikası 14-15 Eylül tarihlerinde Ankara Büyük Anadolu Otelinde 20’inci Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay genel kurula hitap etti. Atalay özetle çalışma hayatının önündeki sorunları dile getirdi. En önemli sorunun sendikal örgütlenmenin önündeki engeller olduğunu belirten Atalay, 11 milyondan fazla işçinin çalıştığı, dünyanın en büyük 16’ıncı ekonomisi olan Türkiye’de sendikal örgütlenme oranının yüzde 7 olmasının hiçbir anlaşılır yanının olmadığını vurguladı.

Genel Başkan konuşmasının devamında, resmi istatistiklere göre iş kazasının meydana geldiği işyerleri içinde neredeyse hiç sendikalı işyeri olmadığını, iş verimi oranlarına bakıldığında ise örgütlenmenin olduğu işyerlerinde verimliliğin diğer işyerlerine göre çok daha fazla olduğunu söyledi.  Bu nedenle sendikal örgütlenmenin hızla artması gerektiğine vurgu yapan genel başkan ayrıca iş barışını bozan taşeron işçiliği sorununun da TBMM’de yeni dönem başlar başlamaz gündeme alınması gerektiğini ve herkesin bu sorunu çözmek için çalışmak zorunda olduğunu belirtti.

68 gündür devam eden darphane grevini sonlandırdıklarını ancak özel sektörde olduğu gibi devlet sektöründe de grev kırıcılığının had safhada olduğunu belirten genel başkan, Türk-iş yönetimi olarak devam eden THY grevini de sonlandırma arzusu içinde olduklarını ifade etti. Genel başkan, Türk-İş olarak kapıları herkese açmak, herkesi kucaklamak mecburiyetinde olduklarını, haksızlık Sunni, Alevi Kürt, Laz farketmeksizin kime yapılıyorsa onun yanında yer almak zorunda olduklarını dile getirdi. Türk-İş’in bu ülkenin sigortası olduğunu, bu nedenle sorunlar karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket etmek gerektiğini söyledi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara