18 Mart 2015 Çarşamba
TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100. YIL ETKİNLİĞİNE KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay Türk Harb-İş Sendikası’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi Yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinliğe katıldı.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkezi önünde düzenlenen etkinlikte Genel Başkan Ergün Atalay, halka Çanakkale Zaferinde Mehmetçiğin yokluktan her gün yemek zorunda kaldığı yağlı buğday çorbası ve üzüm hoşafı dağıttı.

Daha sonra bir konuşma yapan Genel Başkan kısaca şunlara değindi:

Çanakkale zaferi, inanç ve kararlılığın yarattığı eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. En zor koşullar içinde bir milletin yeniden doğuşu, şahlanışıdır. Çanakkale zaferi bitti denilen bir milletin kendisini dünyaya bir kere daha ispat ettiği bir zaferdir.

Çanakkale zaferi, o tarihin en donanımlı düşman ordusunun, galibiyeti kesin gören sözde kahraman komutanların yenildiği, tarihin bir kere daha döndüğü, Mehmetçik eliyle bir kere daha düzeltildiği dönüm noktasıdır. Çanakkale boğazında düşmana geçit vermeyen bu zafer, Mustafa Kemal Atatürk’ü de Türk milletine armağan etmiştir. Kara savaşlarıyla devam eden ve birbirinden yüksek inanç ve kararlılık örnekleriyle dolu savaşların her biri ayrı ayrı önemlidir. Çanakkale zaferinin 100. Yılını idrak ederken o ruhun ve inancın gücünü damarlarımızda yaşatıyor olmanın huzuru içinde geleceğe güvenle bakıyor, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda aşamayacağımız hiçbir engel olmadığının bilinmesini istiyoruz.

Millet olarak geleceğe güvenle bakabilmemizin devam etmesi için Çanakkale ruhunu yaşatmamız, gelecek nesillere bu bilinci aşılamamız gerekiyor. Bu nedenle özellikle çocuklarımızın Çanakkale zaferinin nasıl kazanıldığını, Türk Milletinin bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen dünyanın en güçlü orduları karşısında nasıl bir zafer elde ettiğini bilmesi gerekmektedir. Herkes Çanakkale Zaferini okumalı, öğrenmelidir. Cennet vatanımızın değeri o zaman daha iyi anlaşılacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyelerine Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında böyle anlamlı bir tören düzenlemelerinden dolayı TÜRK-İŞ topluluğu adına teşekkür ediyorum.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale savaşlarının şehit ve gazi kahraman askerlerini rahmetle, minnetle anıyor, o büyük asker Mehmetçiğin asil kimliği önünde saygı ile eğiliyoruz.

 

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara