26 Mart 2014 Çarşamba
TÜRK-İŞ'TEN KADIN İŞÇİLER ORMANI...
TEMA Vakfı ile yapılan anlaşma gereğince, bu yıl Balıkesir İli Kepsut İlçesinde 2 bin adet fidan dikildi. Fidanlık alana “TÜRK-İŞ Kadın İşçiler Ormanı” adı verildi.

TÜRK-İŞ, 8 Mart Dünya Kadın İşçileri günü vesilesiyle, her yıl Mart ayı içinde, ülkenin farklı bölgelerinde kadın işçiler için bir hatıra ormanı kuracak.

TEMA Vakfı ile yapılan anlaşma gereğince, bu yıl Balıkesir İli Kepsut İlçesinde 2 bin adet fidan dikildi. Fidanlık alana “TÜRK-İŞ Kadın İşçiler Ormanı” adı verildi. Yönetim Kurulu, bundan böyle her yıl ülkemizin değişik bir bölgesinde, 2 bin fidanın, kadın işçilerimiz için dikileceğini kararlaştırdı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay konuya ilişkin şunları söyledi:

“Toplumsal hayatımızda da, çalışma hayatımızda da kadınların yaşadığı sorunlar, nitelik değiştirse de, azalmıyor, hatta ağırlaşıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan küreselleşmenin yarattığı olumsuz sonuçlardan, ekonomik krizlerden, özelleştirme ve taşeronlaşmadan, kaçak işçilikten en çok kadınlar etkileniyor, kadın emekçiler zarar görüyor. Böyle durumlarda işten ilk çıkarılanlar, düşük ücretlerle çalıştırılanlar yine kadın çalışanlar oluyor.

Bu nedenle, gerek çalışma hayatında, gerek siyasette, gerekse sosyal hayatın her alanında, toplumumuzun belkemiğini oluşturan ve gelecek nesillerin mimarları olan kadınlarımıza çok şeyler borçluyuz. Aldığımız bu kararla, Konfederasyonumuzun kadın emekçilere olan vefa duygusunu bir ölçüde göstermiş oluyoruz. Kepsut’taki TÜRK-İŞ Kadın İşçiler Hatıra Ormanı”nın hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara