4 Mart 2019 Pazartesi
“ZONGULDAK MADEN FACİASI ŞEHİTLERİ” 27 YIL SONRA YİNE KALBİMİZDE
Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında 3 Mart 1992'de meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren 263 maden işçisinin acısı, aradan geçen 27 yıl sonrası işçi sınıfının hafızasında ve kalbinde üzüntüyle yer almaktadır.

Ülkemizde işçi sağlığı ve iş güvenliği alanındaki ağır ihmalin, emek maliyetini düşük tutarak rekabeti ve karlılığı sağlamanın, eğitimsizliğin, denetimsizliğin, yaptırım eksikliğinin bedeli iş cinayetleri sonucu şehit olan işçiler tarafından ödenmek durumundadır.

Türkiye, insana ve çalışana değer vererek ekonomik büyümesini sağlamak için gerekli düzenlemeleri öncelikle yerine getirmelidir. İnsana yakışır çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmak başta gelen görevdir.

27 yıl önce meydana gelen maden faciasında şehit olan işçilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Başta madenlerimiz olmak üzere ülkemizdeki işyerlerinin insana yakışır, elverişli çalışma koşullarına sahip, duruma getirilmesi, güvenli ve sağlıklı ortamın sağlanması, iş cinayetleri neticesinde hayatını kaybeden işçilerimize borcumuzdur.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 225 226 227 228 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara