30 Nisan 2017 Pazar
1 MAYIS'TAN TANDOĞAN'DAYIZ
EKMEK, BARIŞ, ÖZGÜRLÜK, ADALET, EŞİTLİK, DEMOKRASİ ve DAYANIŞMA İÇİN 1 MAYIS’TA TANDOĞAN'DAYIZ

Bugün 1 Mayıs… İşçi sınıfının uluslararası mücadele azminin simgeleştiği gündür. Bundan tam 131 yıl önce 1886’da sekiz saatlik işgünü talebiyle mücadele ateşini yakanların mirasıdır. İşçi sınıfının yüzlerce yıllık mücadelelerle elde ettiği hakları açısından bir köşe taşıdır.

 

Bizler, din, dil, renk, inanç, ulus farkı olmaksızın ortak paydamız olan emekte bir araya geliyoruz.

Bizler, haksızlığın, adaletsizliğin karşısında, adaletin, eşitliğin ve kardeşliğin yanındayız. Bizler, mağdur ve mazlumların, yaşamını emek gücüyle sürdürenlerin temsilcisiyiz. Bizler alın terleriyle onurlu ve başı dik bir yaşam mücadelesi verenlerin sesiyiz.

Ekmeğimizi ve kardeşliği paylaşmanın mücadelesini veriyoruz.

Bizler, açgözlülüğün, hırsların, düşmanlıkların olmadığı, emeğin baş tacı edildiği, ekmeğin hakça bölüşüldüğü, savaşların, kanın ve gözyaşının olmadığı bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Emeğimizle üretiyoruz ve ürettiğimiz değerin adil paylaşılmasını istiyoruz. Demokrasinin, emekçilerin hak ve özgürlüklerinden geçtiğini söylüyoruz.

 Kıdem tazminatının gaspı başta olmak üzere, kuralsızlaştırma, sendikasızlaştırma gibi yaşamımızı topyekûn güvencesizleştiren düzenlemelere karşı mücadele veriyoruz.

Bu mücadele azmimizi yüksek sesle dillendirmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının mirası, Cumhuriyetimizin kalbi Ankara’da, her türlü demokrasi dışı girişime ve kıdem tazminatı başta olmak üzere emeğin haklarına yönelik her türlü saldırıya karşı Tandoğan Meydanı’nda 1 MAYIS 2017 Pazartesi saat 11.00’de bir araya geliyoruz.

 

İşçiler, Kamu Emekçileri, Esnaf, Emekliler, İşsizler, Yoksullar, Kadınlar, Gençler, Öğrenciler

Güzel Yurdumuzun Emek ve Demokrasi Sevdalıları

1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ

TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN

 

 

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Adına

Genel Başkan

Ergün ATALAY

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara