10 Mayıs 2017 Çarşamba
10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Dünya nüfusunun yaklaşık 500 milyonu engellidir. Bu yüzden Engelliler Haftası yalnız ülkemizde değil Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı zamanda çeşitli etkinliklerle anılarak toplumda farkındalık oluşturulur. 

Günümüzde engellilerimizin çok büyük bir kısmı toplumdan soyutlanmış bir şekilde hayatlarını sürdürmek zorunda kalmaktadır. Bu durum, gelişmiş bir toplum olmayı hedefleyen ülkemizin önemli bir yarasıdır. Engelli vatandaşlarımızı toplumun her kesiminde görmek, onları üreten bireyler haline getirmek bugün için yapılması gereken en öncelikli işlerdendir.

Engelli bir insana acımak, onu aciz görmek hem ona hem de tüm insanlığa karşı yapılmış büyük bir saygısızlık olacaktır. İnsanoğlu doğuştan bazı engellerle dünyaya gelebileceği gibi kaza, hastalık gibi sebeplerden dolayı da engelli olabilir. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu da unutulmamalıdır.

Bu nedenle her bir bireye düşen görev engelin nasıl ya da ne boyutta ortaya çıktığı değil, zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırıp engellilerle birlikte dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın engellilerin sorunlarına yönelik toplumsal farkındalığın ve hassasiyetin artmasını temenni eder, çalışma hayatında bulunan başta engelli işçi kardeşlerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.
                                       

                                                                                        TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara