10 Ocak 2021 Pazar
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Gazeteciler, kamu yararı için görev yapan, toplumun gözü, kulağı, aynası ve sesidir. Gazetecilik, özellikle çok büyük fedakârlık isteyen, zor şartlarda mesai mevhumu gözetmeksizin icra edilen özverili bir meslektir. 

Yaşadığımız ve küresel çapta devam eden koronavirüs salgınında çoğu sektörlerde çalışmaların durduğu, toplumun büyük bir kısmının eve kapandığı dönemde gazetecilerimiz fedakarca görevlerinin başındaydı. Bu nedenle milletimizin haber alma hakkı için görevlerini yerine getiren gazetecilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Gazetecilerimizin iş güvencesi ile ekonomik ve sosyal haklarının sağlandığı, sendikal örgütlenmelerinin önünün açıldığı bir Türkiye için tüm sivil toplum ile kamu kurum ve kuruluşları olarak elimizden gelen gayreti göstermek zorunda olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.

Bizlerin doğru, tarafsız ve şeffaf bilgiye ulaşabilmesi için dünyanın çeşitli bölgelerinde bu fedakar ve meşakkatli mesleği icra eden basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve başarılı yıllar geçirmelerini diliyoruz.”

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 242 243 244 245 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara