14 Mart 2020 Cumartesi
14 MART TIP BAYRAMI” KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı:

“Sağlığımız bizim için en önemli ve en büyük zenginliğimizdir. Sağlıkçılarımız bu uğurda gecesini gündüzüne katarak mesai mevhumu bilmeden özveriyle çalışıp insan sağlığı için ellerinden geleni yapmaktadırlar. 

Yurdun dört bir yanında görevini özveriyle sürdüren sağlık çalışanlarının, çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, onların mesleklerini daha rahat icra edebilmelerini sağlayacaktır.

Sağlık çalışanlarının iş yükünün artmasına sebep olan yetersiz istihdam konusu da çözüme kavuşturulmalı, sağlık hizmetlerinde yeni personel alımlarına gidilmelidir. Yeni alımlar sağlık çalışanlarının iş yükünün azalmasına katkı yapacağı gibi, atama bekleyen sağlıkçıların istihdamıyla da başka bir mağduriyeti giderecektir.

Sağlıkta şiddet konusu ise, kangren olmuş, bıçağın kemiğe dayandığı bir konudur. Şiddetin önlenmesine yönelik toplumsal bilincin artırılmasına yönelik kamu spotları benzer çalışmalar yapılmalı, başta acil servisler olmak üzere şiddetin yaşandığı yerlerde fiziki önlemler de alınmalıdır. Şiddetin önlenmesine yönelik caydırıcı yasal müeyyideler hayata geçmeli, bunların uygulanmasında kararlı olunmalıdır.

Unutulmamalıdır ki sağlık hizmeti, bir ekip işidir. Doktor, hemşire, sağlık memuru,  laborant, paramedik, hasta bakıcı, temizlikçi dâhil bu hizmetin sunulmasında yer alan herkes bu ekibin bir parçasıdır. Sorunların çözümünde de sadece bir meslek grubuna odaklı davranılmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.”

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 243 244 245 246 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara