14 Temmuz 2021 Çarşamba
15 TEMMUZ BİLDİRİSİ
15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız darbe/işgal girişiminin beşinci yıldönümünde TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milletimize ve millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclis’ine, askerine, polisine roket atacak mermi yağdıracak kadar gözü dönmüş canilerin en karanlık en kanlı ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz hain darbe/işgal girişiminin beşinci yıldönümünde yaşadığımız acıları bir kez daha hatırlarken, gördüğümüz ihaneti unutmadığımızı belirtmek istiyoruz. 

15 TEMMUZ 2016 tarihinde darbe/işgal girişiminin sonucu henüz belli olmamışken alanlarda halkımızla birlikte özgürlüğümüzü hep birlikte haykırdık. Ve hep bir ağızdan “HAYIR” dedik. Nitekim 15 Temmuz akşamı hain ihanet grubunun, devşirilmiş bir cemaatin işgal girişimine karşı topyekün halkımız tam anlamıyla bir istiklal mücadelesi ile karşılık vermiştir.

Darbe/işgal girişiminin en başından itibaren ülkemizden yana, demokrasimizden yana taraf olduk. Bir kez daha ifade ediyoruz: Yasal çerçevede, adaletten sapılmadan, devletimizi ve milletimizi hedef alanlar hak ettikleri cezayı çekmeli, devletimizin bütün kurum ve kuruluşları bu hainlerden arındırılmalıdır. 

Ülkemizde özgürce, birlik ve beraberlik içinde yaşamamızın ve tekrar darbe/işgal girişimlerini önlemenin yolu, bütün terör örgütlerinin kökünü kazımaktan, demokrasi ile hukukun üstünlüğüne dayalı devlet olmaktan geçmektedir. 

TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna şehit olan tüm  şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara