14 Temmuz 2017 Cuma
15 TEMMUZ İHANETİNİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ.
15 Temmuz hain işgal girişiminin yıldönümü münasebetiyle TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY bir mesaj yayınladı.

 

 

 

 

ATALAY mesajında;

“Tam bir yıl önceydi Türkiye düşmanlarına taşeronluk yapmayı kabullenmiş, vatan sevgisinden yoksun, gözü dönmüş FETÖ/PDY’ nin kanlı işgal girişimine devlet olarak, millet olarak maruz kalmamız.

Bir yıl önceydi Türk Milletinin canı pahasına destan yazarak devletine sahip çıkması.

Emekçiler olarak bizler de ellerimizde Ay-Yıldızlı Bayraklarla tankların önündeydik, meydanlardaydık devletimize, demokrasimize sahip çıkmak için.

Emekçiler de hainlerin hedefi oldu. Emekçiler de şehit oldu, gazi oldu.

FETÖ’ nün yasa dışı ve insanlık dışı bütün yöntemleri parmak ısırtacak ustalıkla kullanan, devletimizi ve milletimizi hedef alan uluslararası organizasyonun ürünü olduğunu ve nasıl bir felaketin eşiğinden döndüğümüzü bugün daha iyi anlıyoruz.

Yaklaşık kırk yıldır insani, dini ve siyasi duyarlılıklarımızı profesyonelce kullanarak devletimizin bütün kurumlarına sinsice sızdıklarını ve işgal için hazırlandıklarını bugün daha iyi anlıyoruz.

15 Temmuz işgal girişimi devletimizi ve millet olarak özgürlüğümüzü korumak için daha dikkatli ve daha duyarlı olmamız gerektiğini, birlik-beraberlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu anlatan acı bir tecrübe oldu.

Millet olarak huzur ve güven içinde yaşamamızın ve tekrar darbe/işgal girişimlerini önlemenin yolu, başta FETÖ ve PKK terör örgütleri olmak üzere bütün terör örgütlerinin kökünü kazımaktan, devletimizi terör örgütlerinden arındırmaktan, daha fazla demokrasiden ve hukukun üstünlüğüne dayalı devlet olmaktan geçmektedir.

TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi desteklemeyi, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunmayı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Hiçbir ayırım yapılmaksızın ihanet edenler yakalanmalı ve yargılanarak hak ettikleri cezayı çekmelidirler. Ancak bu gerçekleştiğinde toplum vicdanı rahatlayacak ve devlete olan güven en güçlü şekilde tesis edilecektir.

Şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağımız gibi 15 Temmuz’u, devletimize ve milletimize ihanet edenleri, bizlere büyük acılar yaşatanları da unutmayacağız.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara