15 Temmuz 2021 Perşembe
15 TEMMUZ ŞEHİDİMİZ ÖMER TAKDEMİR KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde Şehit Ömer TAKDEMİR’i kabri başında dualarla andı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa GÖK, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, Ankara Şeker Fabrikası Müdürü Mustafa USLU ve beraberindekiler, Şehit Ömer TAKDEMİR’in Kahramankazan ilçesi Yakuphasan köyünde bulunan kabrine ziyarette bulunarak mezarı başında dualarla andı.

Ziyarette Genel Başkan Ergün ATALAY Şehit Ömer TAKDEMİR’in ailesine taziyelerini ileterek; “TÜRK-İŞ olarak şehidimizin ailesinin, dün nasıl yanındaysak bugün de yarın da yanında olacağız. Ömer hepimizin evladıydı. 15 Temmuz gecesini iyi analiz etmek lazım. O gece kahramanlar, gaziler ve şehitler olduğu gibi aynı zaman da hainler de vardı. O hainler fırsat buldukları zaman bize ve ülkemize en büyük kötülüğü geçmişte de olduğu gibi gelecekte de yapmaya devam edeceklerdir.  Bizler terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savunmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Rabbim bu millete böyle acılar bir daha yaşatmasın. ” dedi.

Ankara Şeker Fabrikası’nın Ziraat Aletleri kısmında çalışan geçici işçilerinden Nihat Takdemir’in 20 yaşındaki oğlu Ömer Takdemir, hain terör örgütünün ve Türkiye’den darbe haberi bekleyen destekçilerinin hevesini kursağında bırakan kahraman demokrasi şehitlerinden birisi olmuştur. Akıncı Jet Üssü’nde şehit edilmiştir.

 

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara