15 Temmuz 2017 Cumartesi
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ MEDET EKİZCELİ VE ERHAL DURAL'I YAD ETTİK
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlerimiz Medet Ekizceli, Erhal Dural ve 247 kahraman vatan evladımızı rahmetle, minnetle yâd ettik.


15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlenen hain işgal girişimi sırasında hayatını kaybeden Arçelik Çayırova Fabrikası İşyeri TÜRK METAL Sendikası Temsilcimiz Medet Ekizceli ile TÜRK METAL sendikamızın sosyal tesis çalışanlarından Erhan DuraI’ı şehit olmalarının birinci yıldönümünde rahmetle ve minnetle andık. 


Şehitlerimizi anmak için ilk mevlit töreni Arçelik Çayırova Fabrikası İşyeri Sendika Temsilcimiz Şehit Medet Ekizceli’nin baba evi Çankırı’nın Kızılırmak İlçesine bağlı Tepe Alagöz köyünde düzenlendi. Mevlit törenine şehidimizin ailesi, İstanbul’dan çok sayıda mesai arkadaşı ile sevenleri katıldı. Çankırı’da düzenlenen mevlit töreninde TÜRK METAL İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Halil Erdal da yer aldı. Diğer şehidimiz Erhan Dural için ise Ankara’nın Dikmen semtinde bulunan evinde mevlit töreni düzenlendi. Ailesi, yakınları, çalışma arkadaşları ile sevenlerinin katıldığı mevlit törenine TÜRK METAL Genel Sekreteri Av. Taliphan Kıymaz da katıldı. 


TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve TÜRK METAL Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle sosyal medya hesapları üzerinde şehitlerimizi andığı için bir mesaj yayınladı. TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve TÜRK METAL Sendikası Genel Başkanı Kavlak,  mesajında şu ifadeler yer verdi. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde; temsilcimiz Medet Ekizceli kardeşimizle birlikte şehadete koşan 248 kahraman vatan evladını rahmetle anıyorum. Allah aziz milletimize bir daha böyle bir gün yaşatmasın.”
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde sendikamızın örgütlü olduğu işyerlerinde, 15 Temmuz Şehitlerimizi anmak için 1 dakikalık saygı duruşu yapılırken, şehitlerimiz için dualar edildi.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara