15 Temmuz 2019 Pazartesi
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve beraberindeki heyet, konfederasyonumuzun düzenlediği 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma programına katıldı.
 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 15 Temmuz şehidi Ömer Takdemir'in ailesi ile gazi Cafer Yılmaz'ı ziyaret etti.

 

ATALAY, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Ankara Şeker Fabrikasındaki Şeker Camisinde şehitler için Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuttu.

 

Daha sonra 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesine yönelik hain saldırıda sağ bacağını kaybeden 15 Temmuz gazisi Cafer Yılmaz'ın evini ziyaret eden ATALAY, Yılmaz'a o gece gösterdiği kahramanlıktan ötürü teşekkürlerini iletti.

 

Akıncı Üssü'nde uçakların kalkışını engellemeye çalışırken şehit olan Ömer Takdemir'in Çubuk'un Yakuphasan Mahallesi'ndeki kabrine de giden ATALAY, buradan şehidin Kahramankazan'daki babaevine geçti. Takdemir ailesiyle sohbet eden ATALAY, şehide Allah'tan rahmet diledi.

 

Şehit ve gazilere minnet borçlu olduklarını ifade eden ATALAY, "TÜRK-İŞ ailesi olarak 15 Temmuz gecesi şehitler verdik. Biz bu ülke için canını siper edenleri unutursak, Allah'ta bizi unutur. Bu ülke varsa şehit ve gazilerimiz sayesinde var." dedi.

ATALAY'a ziyaretlerinde, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Genel Müdürü Mücahit Alkan, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Etimesgut Müftülüğü Şube Müdürü Günay Özer ve işçiler eşlik etti.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 217 218 219 220 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara