31 Ekim 2014 Cuma
17 MEVSİMLİK İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ...
Isparta Yalvaç'ta bugün (31 Ekim 2014) günü meydana gelen trafik kazasında 17 mevsimlik işçi hayatını kaybetmiş, 29 kişi de yaralanmıştır.

Meydana gelen “trafik kazası” ülkedeki bir dizi sorunun ve sorumsuzluğun yansımasıdır. Aşırı yolcu taşıyan minibüsün freninin patlaması sonucu kazanın meydana gelmesi acı olayın bir yönünü oluşturmaktadır. Ama bu kazanın ortaya çıkardığı bir diğer olumsuzluk da, ülkemiz işgücü piyasasının ve çalışanların durumudur. Çalışanların karşı karşıya kaldığı çaresizlik ve geçim şartlarının ağırlığıdır. Bu nedenle, elma bahçesinde çoluk-çocuk mevsimlik işçi olarak çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Bunun karşılığında elde edilen ücret geliri, günlük zorunlu ihtiyaçları bile karşılamaktan uzaktır.

Umarız ki bu ve benzeri kazalar son bulur ve çalışanların yaşama şartları, gelişmiş ülkelerdeki gibi, insan onuruna yaraşır seviyede olur.

TÜRK-İŞ olarak, kazada hayatını kaybeden işçiler ve aile bireylerine Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Yaralananların sağlığına bir an önce kavuşmasını temenni ederiz. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara