18 Mart 2017 Cumartesi
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çanakkale; askerlerin siperlerde birbirlerine dostça ikramlarda bulunduğu sıra dışı bir savaş, bir centilmenler savaşıdır. En zor koşullar içinde bir milletin yeniden doğuşu, şahlanışıdır. 

Dünya, Çanakkale'de Türk Milletinin kahramanlığına, cesaretine, onurlu direnişine tanıklık etmiştir. Çanakkale zaferi “bitti “denilen bir milletin kendisini dünyaya bir kere daha ispat ettiği, istiklal mücadelesinin mayasının çalındığı, inancın ve kararlılığın da en çarpıcı simgelerinden biridir.

Çanakkale Savaşları aynı zamanda, donanım üstünlüğünün ve sayısal gücün, savaşı kazanmada tek başına yeterli olamayacağını göstermiştir.

Çanakkale Savaşlarının Türk tarihi yönünden en önemli sonuçlarından biri de, Mustafa Kemal Atatürk’ü tarih sahnesine çıkarması olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, askeri dehası ve üstün komutanlık yeteneğiyle kara savaşlarının zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır. . Türk Milletinin Çanakkale’de gösterdiği üstün başarı, millet olma bilincini güçlendirmiştir.

Üzerinde yaşadığımız topraklar, isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız en değerli varlığımızdır. Onlar, onurlu duruşları ve insanüstü mücadeleleriyle hürriyetimizin ve istiklalimizin ölümsüz sembolleri olmuşlardır. 

Bu vesileyle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 194 195 196 197 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara