13 Mart 2014 Perşembe
19. FASIL ÜST DÜZEY ÇALIŞMA GRUBU 2. TOPLANTISI YAPILDI.
TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar 13 Mart 2014 günü, Çalışma Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen 19. İstihdam ve Sosyal Politika Faslı Üst Düzey Çalışma grubu ikinci toplantısına katıldı.

Toplantıda Türkiye çalışma yaşamının genel sorunlarına değinen Ramazan Ağar, bu sorunların çözümü için gerekli yasaların düzenlenmesi, uygulanması ve denetimine olan ihtiyacı dile getirdi. Hali hazırda kanunla kazanılmış hakların dahi kamuda uygulamaya konulmadığına vurgu yapan Ağar,  böyle bir durumda özel sektörde işçilerin haklarının tam anlamıyla kazanılamayacağını ifade etti. Türkiye çalışma yaşamında karşılaşılan sorunların diğer bir çözümü olarak da istihdam yaratıcı büyüme politikalarının önemine değinen Ağar, reel sektöre yatırım yapılması gerektiğini değindi. Ramazan Ağar son olarak kanunların gerçekten çalışma hayatını düzenleyecek bir niyetin benimsenerek hazırlanmasının önemine vurgu yaptı.

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara