18 Mayıs 2021 Salı
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Açıklama şu şekildedir:

“Kurtuluş Savaşı, ülkemizin bağımsızlığına inanan halkımızın, büyük bir askeri deha önderliğinde işgal kuvvetlerine karşı canını siper ettiği, kanla, canla ve yokluklar içinde kazandığı bir savaştır.  

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışı ile başlayan Kurtuluş Mücadelesi, Türk milletinin adeta yeniden doğduğu bir gün olmakla beraber, milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir. Tarihe yön veren milli mücadele Samsun’da başlayıp Anadolu’da devam etmiş, milletimizin birlik içinde verdiği bu “istiklal mücadelesi” neticesinde Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı mazlum milletlere de örnek olmuştur. 

Milletimizin kararlılığı ve ATATÜRK’ün önderliğinde zaferle sonuçlandırılan Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet'in ilanının, yeni Türk Devleti'nin tarih sahnesinde güçlü biçimde yerini almasının yolunu da açmıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz" diyerek, büyük özverilerle kurulan Cumhuriyet'i, güvendiği Türk Gençliğine emanet etmiştir.

Ulu önder ATATÜRK’ün gençlere olan bu tutumu karşısında, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlık düzeyine taşımak, milli birlik ve beraberlik düşüncesini gelecek kuşaklara aktarmak, gençlerimizin en önemli görev ve sorumluluğu olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs’ın 102. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin ATATÜRK'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara