18 Mayıs 2018 Cuma
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 99 uncu yıldönümü başta geleceğimizin güvencesi gençlerimiz olmak üzere tüm ülkemize kutlu olsun.

19 Mayıs 1919 milli mücadele ateşinin yakıldığı gün olarak milletimizin gönlünde yer almıştır. Milli Mücadele, devletini ve tüm varlığını kaybetme noktasına gelmiş bir milletin kendi geleceğine sahip çıkma kararlılığının adıdır. Yayılmacı zihniyetlerini bugün de sürdürmek istediklerini görmekte olduğumuz küresel güçlerin saldırılarıyla yok olmanın eşiğine gelmiş bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırmak için atılan ilk adımdır. Bu adımla, bu topraklarla birlikte dünya tarihinde de yeni bir dönem başlamıştır.

Ulusumuzu karanlık zamanlardan aydınlığa çıkaran, imkansız görüneni mümkün kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu önderleri her zaman ulusun kalbinde ve zihninde en ulu yerde olacaktır.

Milli bayramlarımız, ülkemizin geçmişinden günümüze devam eden tarihsel çizginin değerlendirilmesi için önemli bir fırsattır. Ülkemizin hangi şartlarda yeniden var olduğu, ekonomik ve sosyal bakımdan kazanımlarımız ve ileriye dönük heyecanın sürdürüldüğü dönemi ifade eder. Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”  sözleri yol göstericidir.

Türkiye nüfus yapısı itibariyle genç ülkedir ve beşeri sermaye açısından önemli bir fırsat penceresine sahiptir. Türkiye, sadece yakın coğrafyasında değil tüm dünyada insanlık adına yeni ufuklar ve yeni başarılar ortaya koymak için çalışan, üreten, gücünü ve aklını vatanının hizmetine veren gençlerle birlikte yükselmeye devam edecektir.

Bu ülkenin gençleri ve onların yetiştireceği yeni kuşaklar, ülkemizin en büyük koruyucuları ve sahipleri olmaya devam edecektir.

Yüce Türk Milleti’nin bu anlamlı gününde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara