18 Mayıs 2017 Perşembe
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kurtuluş Savaşı, Türkiye’nin bağımsızlığına inanan halkımızın, büyük bir askeri deha önderliğinde işgal kuvvetlerine canını siper ettiği, kanla, canla, yokluklar içinde kazanılmış bir savaştır. 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışı ile başlayan Kurtuluş Mücadelesi, Türk milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gün olmakla beraber aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir. Davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, soylu milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.

Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 98. Yılını kutlamaktayız.

Vazgeçilmez güç kaynağımız olan "Milli İrade"nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı miras bıraktığı gençlere büyük görevler düşmektedir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Gençler, siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en değerli sembolü olacaksınız.” sözüyle Türk Gençliği ’ne olan güvenini ve inancını ifade etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs’ın 98. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 180 181 182 183 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara