18 Mayıs 2015 Pazartesi
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...
Genel Başkan Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Atalay mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kurtuluş Savaşı, Türkiye’nin bağımsızlığına inanan halkımızın, büyük bir askeri deha önderliğinde işgal kuvvetlerine canını siper ettiği, kanla, canla, yokluklar içinde kazanılmış bir savaştır. Ulusumuzun çağdaş dünyayla bütünleşmesini olanaklı kılan Cumhuriyet'in ilanıyla tarihimizin en büyük aydınlanma savaşı başlatılmış, siyasal, ekonomik, hukuksal ve toplumsal reformlar, kısa sürede yaşama geçirilmiştir. Ülkemizi Cumhuriyete ulaştıran birlik ve beraberlik ruhu, bizlere mirastır. Bu miras, Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği Türk gençliği tarafından nesilden nesile çoğaltılarak aktarılacaktır. Bugünkü gelişmelerin devamını getirecek bayrağı zirveye taşıyacak olan da gençlerimizdir. Atatürk'ün gençlere olan bu takdiri karşısında, Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlık düzeyine taşımak, birlik ve beraberlik düşüncesini gelecek kuşaklara aktarmak, gençlerimizin en önemli görev ve sorumluluğu olmalıdır. 

Yurda yönelen tehditlere ve işgal girişimlerine karşı koyan Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı'yla, tarih önünde büyük bir sınav vermiş, bütün olanaksızlıklara rağmen zafere ulaşarak haklılığını dünyaya kanıtlamıştır. 19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs, bağımsızlığa, aydınlığa ve geleceğe olan inancın adıdır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara