23 Şubat 2018 Cuma
2018 YILI ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE YILI
Genel Başkan Ergün ATALAY, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde gerçekleştirilen "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Deklarasyonu" imza törenine katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 23 Şubat 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanlığı ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) iş birliğiyle düzenlenen "Çocuk İşçiliği ile Mücadele Deklarasyonu İmza Törenine" katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından temennilerde bulunan Genel Başkan Ergün ATALAY şu hususlara değindi:

“Çocuk işçiliği konusu ülkemizin temel sorunlarından biridir. Çocuk işçiliği konusunda TÜRK-İŞ olarak ILO ve diğer sosyal taraflarla iş birliği ile örnek teşkil edecek çalışmalar gerçekleştirdik. 2018 yılı “Çocuk İşçiliği İle Mücadele Yılı” kapsamında da birtakım çalışmalar yapmayı temenni ediyoruz. Çocuk işçiliğine yönelik yaşanan temel sorunların çözümü için atılacak her adım çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılmasına önemli katkılarda bulunacaktır.

Bu vesile ile 2018, “Çocuk İşçiliği İle Mücadele Yılı”nın başarı ile sonuçlanmasını ve çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaların devamlılığının sağlanmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Çocuk İşçiliği ile Mücadele Deklarasyonu imza törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU, Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan KAYA, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Direktörü Numan ÖZCAN, TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU, TİSK Başkanı Kudret ÖNEN, TESK Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, TZOB Başkanı Şemsi BAYRAKTAR ve HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN katıldı.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara