22 Nisan 2021 Perşembe
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Aziz Türk Milleti’nin kendi geleceğini bir kişinin veya bir sınıfın takdirine bırakmayıp bizzat Türk Milleti’ne ait olduğunun ve ayrıca özgür ve bağımsız yaşama kararlılığının açık ifadesidir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, TBMM’yi "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir!" şiarıyla kurduktan sonra ülkenin içinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal Mücadelesi başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

ATATÜRK’ün 1921 yılından itibaren kutlanmaya başlanılan Milli Bayram’ı 1929 yılında çocuklara armağan etmesi, çocukların önemini her yıl hatırlamamıza vesile olmaktadır. Dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan 23 Nisan, sevginin, kardeşliğin ve barışın da sembolü olmuştur. Çocuklarımızın sevgi ve hoşgörülü bir ortamda yetişmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, sorunlarına çözüm bulunması ve geleceklerine yön verecek nitelikte güçlü bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri bizlerin en önemli amacı olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; çocuklarımızın okul koridorlarında ve sınıflarında cıvıl cıvıl olacağı; caddelerin, sokakların ve parkların neşeyle yankılanacağı günlere en kısa zamanda kavuşabilmesini ümit ediyoruz. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu olsun.”

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara