22 Nisan 2019 Pazartesi
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Genel Başkan Ergün ATALAY TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı:

23 Nisan 1920 de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Aziz Türk Milleti’nin kendi geleceğini bir kişinin veya bir sınıfın takdirine bırakmayıp bizzat Türk Milleti’ne ait olduğunun ve ayrıca özgür ve bağımsız yaşama kararlılığının açık ifadesidir.

Gazi Mustafa KEMAL’in önderliğinde ve öncülüğünde başlatılan ve elde edilen bağımsızlık mücadelesi, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözüyle taçlanmıştır.

Atatürk’ün 1921 yılından itibaren kutlanmaya başlanılan Milli Bayram’ı 1929 yılında çocuklara armağan etmesi, çocukların önemini her yıl hatırlamamıza vesile olmaktadır.

Dünya çocuklarla güzeldir. Çocuklar sevgidir, barıştır, gelecektir.

Küresel rekabetin acımasızca yaşandığı, emperyalizmin insanlığı yok etme pahasına bir çağda işçisiyle memuruyla, köylüsüyle kentlisiyle, esnafıyla sanayicisiyle daha çok çalışmak, üretmek, Cumhuriyet’in kazanımlarını ve demokrasiyi korumak, hukukun üstünlüğünü hakim kılmak için el ele gönül gönüle yaşamak durumundayız daha güçlü bir gelecek inşa etmek ve bağımsızlığımızı korumak için.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa KEMAL olmak üzere vefat bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’mız  kutlu olsun.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara