27 Ekim 2015 Salı
“29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI, AYNI GEÇMİŞE SAHİP OLARAK GELECEĞİ BİRLİKTE OLUŞTURMANIN İLK ADIMIDIR”
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92 inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yönetim Kurulu mesajında şunlara yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir fedakarlık ve mücadele azmiyle verilen istiklal savaşının ardından kurulmuştur. Bir ulusun, özgürlük ve bağımsızlık uğruna hangi engelleri aşabileceğinin çarpıcı bir örneğidir. 20 inci yüzyılın başlangıcından günümüze uzanan bir aydınlanmanın ışığıdır. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bir millet olmanın, aynı geçmişe sahip olarak birlikte geleceği oluşturmak yolunda ilk adımın atıldığı gün olarak coşkuyla kutlanmaktadır. 

Cumhuriyet, kazanımları ile vazgeçilmezimizdir. Büyük Önder Atatürk’ün Cumhuriyeti biz kurduk, onu sizler yaşatacaksınız” ifadesi doğrultusunda, devraldığımız emaneti, var olan tüm zenginlikleri çoğaltarak yarına taşımak, bu ülkede yaşayan her vatandaşın görev ve sorumluluğudur.

Cumhuriyet tarihimize bakıldığında; zaman zaman ülkede yaşanan kimi gelişmelerin     endişe ve belirsizliğe yol açtığı görülecektir. Ancak en karanlık dönemlerden ülkemiz     kısa sürede aydınlığa çıkmasını bilmiştir. Tasada, kederde, sevinçte ortak olmanın     kıvancını ve “bir olmanın” önemini yaşamıştır.

Her dönem, halkın özlem ve taleplerinin karşılanmasında yeni bir başlangıç ve     umutların tazelenmesidir. Önemli olan, sorunların içinde kaybolmamak, tarihsel     perspektif doğrulusunda, çözüme odaklanmaktır.

TÜRK-İŞ, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutlamakta, başta büyük önder     Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehit ve     gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anmaktadır. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara