29 Ağustos 2017 Salı
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ATALAY mesajında şu ifadelere yer verdi:

30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için verilen bu mesajı algılamak istemeyenler 15 Temmuz 2016 gecesi tekrar harekete geçmiş, ülkenin birlik ve beraberliğini yok etmek ve devletimizi işgal etmek istemişlerdir. Tıpkı 30 Ağustos’ta, Sakarya’da, Çanakkale ‘de olduğu gibi vücudunu düşmana karşı siper etmiş, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin asla ve asla bölünemeyeceğini ve esareti asla kabul etmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Bu zafer göstermiştir ki, vatan bölünmez bir bütündür ve milletimizin güçlü iradesiyle ay yıldızlı bayrağımız gökyüzünde dalgalanacaktır. Vatanı bölmeye çalışan her türlü girişimin sonuçsuz kalacağı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile bir kez daha ispatlanmıştır. Bu kazanılmış zafer, Cumhuriyetimizin müjdecisi ve istiklal mücadelemizin dönüm noktalarından biri olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 157 158 159 160 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara