29 Ağustos 2016 Pazartesi
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Türk-İş Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıldönümünde bir metin yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da anılan BÜYÜK TAARRUZ’UN başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan orduları İzmir’e kadar püskürtülmüş; 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha geç gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil etmektedir. İlk kez 1924 yılında Afyon'da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü, Türkiye'de 1926'dan itibaren 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü karşısında verilen bu mesajı algılamak istemeyenler 15 Temmuz 2016 gecesi tekrar harekete geçmiş, başta Türkiye Cumhuriyeti Başkomutanını ele geçirerek ülkenin birlik ve beraberliğini yok etmek istemişlerdir. Nitekim tarihin tekerrürden olduğunu Türk Milleti bir kez daha ispat etmiştir. Tıpkı 30 Ağustos’ta, Sakarya’da, Çanakkale ‘de olduğu gibi vücudunu düşman karşısına siper etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin asla ve ama asla bölünemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Bizler bu  büyük Zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bugün; demokrasimizi daha da geliştirmek, insan, sendikal hak ve özgürlüklerini korumak, ekonomimizi güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bilim, kültür ve sanatta Dünya’ya örnek bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Farklılıklarımız, birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramınını içtenlikle kutluyoruz.

 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 221 222 223 224 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara