28 Ağustos 2020 Cuma
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Ergün ATALAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı:

“Milletlerin kaderinin belirlenmesinde bazı günler dönüm noktasıdır ve özel anlamı vardır. Ülkemiz bakımından 30 Ağustos 1922 tarihi önemlidir. Türk Milleti’nin vermiş olduğu Kurtuluş Mücadelesi'nin zafer günüdür. Milletin büyük bir fedakarlık ile verdiği zorlu mücadelenin başarıyla sonuçlandığı, tarihte bir dönüm noktasıdır. 

Kurtuluş Mücadelesi, Türk milletinin bağımsızlık savaşının taçlandığı, halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdiği ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak vatanımızı işgal etmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir.

Milletimizin işgalcilere karşı mücadele ettiği, Sevr’in yırtılıp atıldığı, ilelebet bağımsız ve bir arada yaşayacağımızın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, sadece Anadolu’da değil dünyada emperyalizm ile mücadele eden milletlere umut olmuştur.

Günümüzde de benzeri faaliyetler açık ya da kapalı sürdürülmeye çalışılmaktadır. Ulusal çıkarlarımızın korunmaya çalışıldığı her alanda çeşitli saldırılar olmakta, ülkemiz birtakım güçlüklerle karşı karşıya bırakılmak istenmektedir. Bütün bu güçlükler yine işçisiyle, işvereniyle, esnafıyla, çiftçisiyle, diğer bir ifadeyle milleti oluşturan tüm kesimlerin topyekûn bir beraberlik anlayışıyla aşılacaktır.  

İşçiler olarak her zaman için önceliğimiz Türkiye’dir, halkımızın mutluluğu ve refahıdır, devletimizin bağımsızlığıdır.   

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz.” 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara