29 Ağustos 2021 Pazar
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Milletlerin kaderinin belirlenmesinde belirli günler özel önem taşımaktadır. Ülkemiz bakımından 30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Milleti’nin vermiş olduğu Kurtuluş Mücadelesinin zafer günüdür. Milletimizin büyük bir fedakârlık ile verdiği zorlu mücadelenin başarıyla sonuçlandığı, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır.

Milletimizin işgalcilere karşı mücadele ettiği, Sevr’in yırtılıp atıldığı, ilelebet bağımsız ve bir arada yaşayacağımızın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, halkımızın el ele verince kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak yerini almıştır.

30 Ağustos Zaferi, sadece Anadolu’da değil tüm dünyada emperyalizm ile mücadele eden milletlere meşale olmuştur.

Günümüzde de Ulusal çıkarlarımızın korunmaya çalışıldığı her alanda çeşitli saldırılar olmakta, ülkemiz birtakım güçlüklerle karşı karşıya bırakılmak istenmektedir. Bütün bu güçlükler yine işçisiyle, işvereniyle, esnafıyla, çiftçisiyle, diğer bir ifadeyle milleti oluşturan tüm kesimlerin topyekûn bir beraberlik anlayışıyla aşılacaktır.

En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiçbir zaman unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyoruz."

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara