29 Ağustos 2018 Çarşamba
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
30 Ağustos Zafer Bayramı” nedeniyle TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Genel Başkan Ergün ATALAY “Türk milleti işgalci güçlere her zaman direnmesini bilmiştir” dedi.

TÜRK MİLLETİ İŞGALCİ GÜÇLERE HER ZAMAN DİRENMESİNİ BİLMİŞTİR

 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı’nın açıklaması şu şekildedir:

30 Ağustos günü Türk milletinin bağımsızlık savaşının taçlandığı gündür. Yurdun dört bir yanındaki düşman saldırılarına karşı konulduğu, milletçe bütün varlığıyla, bütün inancıyla, canını dişine takarak verdiği kararlı mücadelenin başarıyla sonuçlandığı gündür.

Sevr Antlaşması ile ortaya çıkmış bir yılgınlık ve yenilmişlik ortamı, geleceğin karanlık umutsuzluğu, yıpranmış güçleri, elinden alınmış savunma araçları, saldırıya uğramış kutsal varlıklarına rağmen ülkemiz boyun eğmemiş ve bağımsızlığını kurtarmıştır.

Milletimizin işgalcilere karşı mücadele ettiği, Sevr’in yırtılıp atıldığı, ilelebet bağımsız ve bir arada yaşayacağımızın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, sadece Anadolu’da değil tüm dünyada emperyalizm ile mücadele eden milletlere meşale olmuştur.

O günlerin karanlığında milletçe umulan ve istenen başarı, kazanılan zafer ile gurur dolu geçmişimizin şanlı bölümünde yerini almıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutanlık yetkisi verilen Mareşal Mustafa Kemal Paşa’nın taarruz kararıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri işgalci güçlere nihai darbesini vurmuş ve zafer kazanılmıştır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile İstiklal savaşımızda şehit düşen tüm kahramanlarımıza millet olarak şükran ve minnet duyuyoruz, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Hiç kuşku yok ki, davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için Milletimiz başarılı olmuştur. Günümüzde de içeriden ve dışarıdan yürütülen çeşitli saldırılar sonucu ülkemiz bir takım güçlükler yaşamaktadır. Bu güçlükler yine işçisiyle, işvereniyle, esnafıyla, çiftçisiyle, diğer bir ifadeyle milleti oluşturan tüm kesimlerin topyekûn bir beraberlik anlayışıyla aşılacaktır.  Önceliğimiz Türkiye’dir, halkımızın mutluluğu ve refahıdır, devletimizin bağımsızlığıdır.  

Aziz Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 194 195 196 197 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara