26 Ocak 2018 Cuma
3.EMEĞİN HUKUKU KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
"Taşeronluk-Arabuluculuk" başlığı altında Emeğin Hukuku Kurultayının üçüncüsü, 26 Ocak 2018 Cuma günü Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK ve TBB tarafından ortaklaşa düzenlenen Kurultay'da konuşan Genel Başkan Ergün ATALAY, şu konulara değindi;
 
"Ülkemizde her gün gündem değişiyor, zor bir dönemden geçiyoruz, hepimizin gözü kulağı Afrin'de. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Her gün 5 işçi iş kazasına, cinayetine kurban gidiyor. Bu nedenle herkes elini taşını altına koymalı." dedi.

Taşeron sıkıntısının bir bölümünün çözüldüğünü ancak bir kısmının hala çözüm beklediğini belirten ATALAY; "Şu anda KİT'ler, bilgi işlem merkezleri, bakanların aşçıları, şoförleri var. Bunlar kadroya girmeyen tabiri caizse asıl işi yapan işçiler. Şu anda Güneydoğu'da kar yağıyor, elektrik direğinin tepesindeki işçi girmiyor kadroya ama balerin arkadaşlarımız kadroya giriyor. Tamam, onlar da girsin itirazımız yok ama Elektrik'teki, Demiryollarındaki, Karayollarındaki işçi de girsin." dedi.

Program kapsamında ikinci oturumda “İstihdam Güvencesi ve Kamuda Taşeronlaştırmanın Çözüm Yolları” paneli gerçekleştirildi.

Türkiye Barolar Birliği Emek Komisyonu Başkanı Av. Ali Çetin AYGÜN’ün başkanlığını yaptığı panelde TÜRK-İŞ  Danışmanı Enis BAĞDADİOĞLU, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin ÖZ, DİSK Genel-İş Koordinatörü Serhat SALİHOĞLU panelist olarak konuşmalarını gerçekleştirdiler.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara