4 Aralık 2019 Çarşamba
4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tüm dünyada ve ülkemizde 4 Aralık Madenciler Günü olarak kutlanmaktadır. Dünyanın en zor ve en anlamlı mesleğini yaparak, evlerine ekmek götürmek için mücadele ederek, yeraltı kaynaklarımızı insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunan madencilere, bu toplumun vefa borcu olduğunu öncelikle belirtmek gerekir. 

Son yıllardaki büyük madencilik kazalarına bakıldığında, neredeyse tümünün özel maden ocaklarında yaşandığı gün yüzüne çıkmıştır. 

Yaşadığımız maden faciaları, bu günün bir kutlamadan çok hayatını kaybeden maden işçilerimizi anma, geride kalan işçilerimizin sıkıntılarını dile getirme günü halini almıştır. Defalarca yaptığımız uyarılara rağmen, maden sektörü başta olmak üzere tüm tehlikeli iş kollarında gerekli tedbirlerin zamanında alınmaması ve iş güvenliği konusunda yaptırımların caydırıcı bir şekilde hayata geçirilmemesi bu faciaların yaşanmasındaki en büyük etkendir.

Bu vesileyle yeni acılar ve sorunlar yaşamamak için, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasaların uygulanmasının önemini bir kez daha belirterek yerin yüzlerce metre altında en zor şartlarda çalışan maden emekçilerimizin 4 Aralık “Dünya Madenciler Günü”nü kutlarız.

Maden şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 225 226 227 228 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara