13 Temmuz 2017 Perşembe
81 İLDE ORTAK AÇIKLAMA:15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
Türkiye’nin sivil toplumunu temsil eden; Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı, 81 ildeki yerel teşkilatlarıyla 15 Temmuz 2016 hain FETÖ işgal girişiminin yıldönümünde ortak açıklama gerçekleştirdi.

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı birlikte karşı koyan, devletin ve milletin varlık mücadelesi içinde yer alan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ),Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN), Deniz Ticaret Odası (DTO),İstanbul Ticaret Borsası (İTB), İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası ortak basın açıklaması yaptı. 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleşen ortak açıklamada 15 Temmuz'un unutulmayacağını ve unutturulmayacağı vurgulandı

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkanlarının da katıldığı toplantıda, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı adına ortak açıklamayı TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU yaptı.

Ayrıca İstanbul'daki sivil toplum örgütlerinin yaptıkları ortak açıklamayı TÜRKİŞ İstanbul Bölge Temsilcisi Adnan UYAR gerçekleştirdi.

Uyar açıklamasında, 15 Temmuz'u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

 

 

81 ilde yapılan ortak açıklamayı aşağıdaki “DÖKÜMANI İNDİR” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 157 158 159 160 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara