25 Ocak 2018 Perşembe
AKSAKAL'DAN TÜRK-İŞ'E ZİYARET
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder AKSAKAL ve beraberindeki heyet, Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret etti.

Genel Başkan ATALAY, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek DSP'nin kurucusu merhum Bülent ECEVİT'in sendikalarla en iyi teması kuran siyasetçilerden biri olduğunu söyledi.

ATALAY, konuşmasını şöyle devam etti:

"Her düşünceden, her görüşten insan var sendikamızda. Türkiye varsa sendika var, oda var, parti var. Şimdi savaşların, darbelerin, problemlerin olduğu bir dönemde sizin sıkıntılarınız üçüncü plana itiliyor. Ülke gündemi şu anda Afrin. O varmış, bu varmış kimse onları görmüyor. Her gün 5 işçi iş kazasına, cinayetine kurban gidiyor. Onları bizim görme imkanımız olmuyor. Biz söylesek de bir bölümü yer alıyor."

Taşeron sıkıntısının bir bölümünün çözüldüğünü ancak bir kısmının hala çözüm beklediğini öne süren ATALAY, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Şu anda KİT'ler, bilgi işlem merkezleri, bakanların aşçıları, şoförleri var. Bunlar kadroya girmeyen tabiri caizse asıl işi yapan işçiler. Şu anda Güneydoğu'da kar yağıyor, elektrik direğinin tepesindeki işçi girmiyor kadroya ama balerin arkadaşlarımız kadroya giriyor. Tamam onlar da girsin itirazımız yok ama, Elektrik'teki, PTT'deki, Şeker'deki adam da girsin. Geçen hafta sayın Başbakan açıklama yaptı, KİT'leri de halledeceklerine yönelik. KİT'lerle de bitmiyor iş, bir bölümü daha kalıyor."

Sıkıntıları bir kez daha Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'na, Başbakan'a ileteceklerini kaydeden ATALAY, "Biz de sıkılıyoruz söylerken. 'İnsanların şu, şu problemi var.' demekten imtina ediyorum. Asker bu ülke için can veriyor, terörün kökünü kazıyor, biz çıkalım sorunu anlatalım, bu olmuyor. Aynısı 15 Temmuz'da oldu. Biz bir sene konuşma imkanı bulamadık." diye konuştu.

ATALAY, ziyarette AKSAKAL'a 15 Temmuz dolayısıyla İngilizce ve Türkçe olarak bastırdıkları "15 Temmuz Demokrasinin Zaferi: Emek" adlı kitabı hediye etti.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara