18 Nisan 2017 Salı
“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Türkiye Anayasa Değişikliği Referandumu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Türkiye Anayasa Değişikliği Referandumu’nun geniş bir katılımla ve barış içinde gerçekleşmesinin önemine işaret ederek “Ülkenin ve çalışanların içinde bulunduğu sorunların giderilmesini bekliyoruz” dedi.  

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ın açıklaması şu şekildedir:

“16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılan Türkiye Anayasa Değişikliği Referandumu sonucunun ülkemiz için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz.  

Türkiye genelinde yüzde 84’e ulaşan bir katılım oranıyla vatandaşlarımız tercihte bulunmuştur. Referandumun tüm yurtta önemli bir olay olmadan barış içinde gerçekleşmesi sevindiricidir. Milletimizin iradesiyle gerçekleştirilen 2017 Anayasa Değişikliği, geleceğimizin şekillenmesinde yol gösterici olacak, 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesine önemli katkıda bulunacaktır. 

Referandumda tercihlerini “evet” ya da “hayır” diye belirleyen tüm vatandaşlarımız aynı değerdedir. Bu ülkede barış içinde, kardeşçe birlikte yaşamaya devam edecektir. Yürütülen kampanyalarda zaman zaman sergilenen sert ve kırıcı üslubun geride bırakılması gerekmektedir. Ülkenin temel sorunlarının bir an önce çözüme kavuşması hepimizin ortak beklentisidir.

TÜRK-İŞ, önümüzdeki dönemde, insan onuruna yaraşır yaşama ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini talep etmektedir. Bu yaklaşım, uygulanacak tüm politikalarda dikkate alınmalıdır. Çalışanların hak ve çıkarlarının korunarak geliştirilmesi öncelikli olmalıdır. Gelir dağılımının düzeltilmesi ve emeğin milli gelirden daha fazla pay alması, yetecek ücretin belirlenerek verilmesi sağlanmalıdır. İşsizlik ve yoksulluğun önlenmesi Türkiye’nin sosyal sorunlarının çözümüne temel oluşturacak ve refahın daha geniş kesimlerce paylaşılmasını sağlayacaktır. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması, öncelikle bir konu olarak gündemde yerini korumaktadır.

TÜRK-İŞ, halkımızın demokratik tercihine saygı duyulmasını, başta çalışanlar olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yaşama şartlarının iyileştirilmesini talep etmektedir.“

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara