15 Aralık 2020 Salı
ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 2. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER başkanlığında 2021’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamındaki ikinci toplantısını, TİSK ev sahipliğinde çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

TİSK'in ev sahipliğinde Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrim içi olarak yapılan toplantıya TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Akansel KOÇ, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER ve diğer komisyon üyeleri katıldı.  

Hazine ve Maliye Bakanlığının küresel rekabetteki duruma, Ticaret Bakanlığının da dış ticaretteki gelişmelere dair veri ve raporları paylaştığı toplantıda, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri de sunum yaptı.

Komisyon, üçüncü toplantısını 22 Aralık Salı günü konfederasyonumuzun ev sahipliğinde yine çevrim içi yapacak.

Komisyonda İşçi kesimini temsilen, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Tarım-İş Genel Başkanı İlhami POLAT, Türkiye Haber-İş Genel Başkanı Veli SOLAK, Türkiye Çimse-İş Genel Başkanı Zekeriya NAZLIM ve komisyonda asgari ücretli çalışan büro görevlisi kadın üyemiz Özgül YARDIMCI yer aldı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara