5 Mart 2018 Pazartesi
ATALAY, "TEZ-KOOP İŞ KADIN" PROGRAMINA KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 5 Mart 2018 tarihinde Tez-Koop-İş Sendikasının yayın hayatına başlattığı Kadın Dergisi'nin tanıtımı ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle oluşturduğu etkinliğine katıldı.

Konfederasyonumuza üye Tez-Koop-İş Sendikası, kadınlarımızın çalışma yaşamında ve sendikalarda daha görünür hale gelmesi yolunda başlattığı "Tez-Koop-İş Kadın Dergisi" 5 Mart 2018 tarihi itibariyle yayın hayatına girdi. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve "Tez-Koop-İş Kadın Dergisi" vesilesiyle oluşturulan programda Tez-Koop-iş Genel Başkanı Haydar ÖZDEMİROĞLU'nun ev sahipliğini yaptığı programda, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, çalışma hayatında kadınların sıkıntıları ve problemlerinin had safhada olduğunu, bunların başında kadro probleminin geldiğini belirtti.

Tez-Koop-İş Sendikasının Ayaş'ta bir otelde düzenlediği Dünya Kadınlar Günü etkinliği ve Tez-Koop-İş Kadın Dergisi'nin tanıtım programında konuşan ATALAY, TÜRK-İŞ'e üye sendikaların toplam üye sayısının 1 milyonu bulduğunu, Tez-Koop-İş'in de konfederasyonlarının önemli sendikalarından biri olduğunu söyledi.

Tüm emekçi kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan ATALAY, "Çalışma hayatında kadınların sıkıntıları ve problemleri had safhada. Bunların başında kadro problemi geliyor. 'Taşeronla ilgili sorun halledildi.' deniliyor ama KİT'lerde taşeron işçi olarak çalışıp kadroya geçmemiş kadınlarımız var. Bu kadınlarımızın mutluluğu, kadroya kavuşmalarından geçiyor." diye konuştu.

Programa, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Şenal Sarıhan, bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kadın örgütleri, sendika ve siyasi parti temsilcileri ile Tez-Koop-İş Sendikası üyeleri katıldı.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 228 229 230 231 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara