7 Mart 2019 Perşembe
ATALAY, ''24. KADIN İŞÇİLER BÜYÜK KURULTAYINA'' KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 7 Mart 2019 perşembe günü TÜRK METAL SENDİKASI'nın düzenlediği ''24.Kadın İşçiler Büyük Kurultayı'na'' katıldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde Türk Metal sendikasında örgütlü 1100’e yakın kadın üye ve 19 ülkeden 100’e yakın kadın temsilcinin katıldığı kurultayın açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul KAVLAK gerçekleştirdi. Sonrasında Genel Başkan Ergün ATALAY'da Kurultay’a hitaben bir konuşma yaptı.

ATALAY konuşmasında, 7 Mart 2017 tarihinde meydana gelen elim bir trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Türk Metal üyesi işçilerimiz Güleydan Sezer, Elvan Mutlu, Özlem İnan, Leyla Yalçın, Fatma Hacıoğulları, Leyla Çiçek ve Meyse Keskin’i anarken, Türk Metal Sendikası'nın eğitim faaliyetlerinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

TÜRK-İŞ'in yaklaşık 1 milyon üyesi bulunduğunu ve üyelerinin aileleriyle 4 milyon kişilik büyük bir aile olduğunu belirten ATALAY, bu ailede kadınların yerinin önemine işaret etti.

Türkiye'de çalışan kadınların yüzde 90'ının örgütsüz olduğuna ve örgütlenmenin önünde bazı engellerin bulunduğuna dikkati çeken ATALAY, bu kapsamda Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir iş yerinde örgütlenmekte zorlandıklarını bildirdi.

Kurultaya, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Toy, Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak ve çok sayıda davetli katıldı.

Kadın İşçiler 24. Büyük Kurultayı iki gün boyunca sürecek etkinliklerle devam edecek. Ayrıca 7 Mart 2017 tarihinde elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden 7 kadın işçimiz adına akşam mevlit okutulacak.

 

 
Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 225 226 227 228 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara