23 Mart 2019 Cumartesi
ATALAY, “ALTIN HİSSE YÜZDE 51 BİZDE OLSUN"
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY 23 Mart 2019 tarihinde, Adana'da Bölge Temsilcisi Edip GÜLNAR ve Sendika şube başkanlarının katılımı ile bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Çalışma hayatının güncel sorunlarının ele alındığı toplantıda ağırlıklı gündem maddesi Tank Palet Fabrikasının özelleştirmesi oldu.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, "Altay tankının seri üretime geçmesi için yapılan anlaşmada hissenin yüzde 51'inin Milli Savunma Bakanlığında olması gerekiyor. Bizim talebimiz budur. Biz işçilerin ve Milli Savunma Bakanlığı personelinin haklarının korunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin yerli ve milli tanka ihtiyacı olduğunun önemine değinen ATALAY, “Sınır bölgemizde yaşananları görüyorsunuz. Altay tankına ihtiyacımız var. Tankın üretiminde hissesi olacak olan Katar’ın alması gereken hisse yüzde enfazla 49’dur. Altın hissenin bizde olması gerekiyor. Tankı kim üretecekse üretsin. Biz de kendi işimiz olan tank paletlerinin üretimine devam edelim.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'ın "işçimize hiçbir şekilde zarar gelmeyecek. Yetki bizde" sözlerini hatırlatan ATALAY, bu konuyla ilgili bir şartname görmek istediklerini belirterek, "Biz Milli Savunma Bakanlığı ile de görüştük. Hisselerinin yüzde 51'inin Bakanlıkta, yetkinin Türkiye Cumhuriyeti'nde olmasını istiyoruz. Yabancı sermaye gelecekse gelsin. Ama işçilerin ve Milli Savunma Bakanlığı personelinin hakları korunsun" dedi.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 245 246 247 248 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara