13 Nisan 2018 Cuma
ATALAY, ANKARA ETİMESGUT ŞEKER FABRİKASINDAN İŞÇİLERE SESLENDİ
Genel Başkanı Ergün ATALAY “Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Süreci”ne karşı, 13 Nisan 2018 Cuma günü Ankara Etimesgut Şeker Fabrikası önünde bir konuşma gerçekleştirdi.

Şeker-İş Sendikası tarafından Etimesgut Şeker Fabrikası önünde düzenlenen eyleme, TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve İyi Parti yöneticileri ile şeker fabrikası çalışanları katıldı.

Etimesgut Şeker Fabrikası önünde toplanan kalabalığa seslenen ATALAY, "Bu mesele, Türkiye'yi ilgilendiriyor. Sıradan bir iş yerinde özelleştirme, diye bakamazsınız. Çünkü bir slogan var Türkiye'de, 'Şeker vatandır, vatan satılmaz'. Vatan satıldıktan sonra herkes toprağın altına girsin, bir kıymeti yok ki. Onun için bu kurum bizim için siyasilerimiz önemli. Herkes aklını başına alsın. Bu fabrikalar özelleşirse kapanırsa nişasta bazlı şeker lobisine prim vermiş olursunuz. Meydanı onlara bırakmış olursunuz." dedi.

Genel Başkan ATALAY, şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için topladıkları imzaları Başbakan Binali Yıldırım'a teslim ettiklerini hatırlatarak, bu karardan geri dönülmesini istedi.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara