24 Kasım 2014 Pazartesi
ATALAY “ İSTEDİĞİMİZ SONUCU ALMAZSAK, YAPRAK KIPIRDAMAZ
BİNLERCE KARAYOLU İŞÇİSİ, KADRO HAKLARI İÇİN KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE EYLEM YAPTI.

24.11.2014 tarihinde, TÜRK-İŞ’e bağlı YOL-İŞ Sendikası üyesi taşeron işçileri, kadro verilmesi için çalıştıkları Karayolları Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı. Türkiye’nin çeşitli illerinden otobüslerle gelen çok sayıda işçi, Karayolları Genel Müdürlüğü önünde toplandı. Şehitler ve iş kazalarında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunan işçiler, daha sonra İstiklal Marşı’nı okudu.  Mitingde bir konuşma yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

Değerli emekçiler;

Hakkımız olan için dün beraberdik, bugün beraberiz, bu iş bitene kadar beraber olmaya da devam edeceğiz…

TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları, TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu bugün burada sizlerle beraber. Yol-İş Sendikası; bölge temsilcisinden, şube başkanına ve genel merkez yöneticisine kadar bu meseleyle ilgili olağanüstü gayret sarf etti.  15 Şubat’ta Ankara Sıhhiye meydanında, 1 Mayıs’ta İstanbul Kadıköy meydanında bu konuyu Türkiye gündemine beraber getirdik, herkese anlattık. Geçen 8 aylık zaman zarfında gitmediğimiz kapı kalmadı. En son bir ay önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Cumhurbaşkanına, on gün evvel ise Sayın Kılıçdaroğlu’na Karayolları işçisinin sorununu, sıkıntısını anlattık. Bu konuyla ilgili herkes bilgi sahibi. Ulaştırma Bakanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bu konunun bir an önce çözüme kavuşması taraftarı. Maliye Bakanı ise bu konuyu duymamazlıktan, görmemezlikten geliyor.

Değerli kardeşlerim;

Dünyanın hiçbir ülkesinde 3 sene önce sonuçlanan bir Yargıtay kararını uygulamayan hükümet olamaz. Bunun sorumlusu Ak Parti’dir. Bu ülkede uyuyan siyasetçiyi uyandırırsın, uyuyan sendikacıyı uyandırırsın, ama uyuma numarası yapanları uyandıramazsın. Bu ülkede uyuma numarası yapan kim varsa uyandırmak başta benim, TÜRK-İŞ’in yani hepimizin görevidir.

Değerli kardeşlerim;

15 aydır her hafta iki ilde sizlerle beraber oluyorum. Siz bizden ne istediyseniz biz onu yaptık. Sizin başınızı aşağıya düşürecek hiçbir şey yapmadık. Bu mesele çözüme kavuşana kadar beraberiz. Çözüme kavuşmuyorsa nasıl halledilmesi gerektiğini Ak Parti’de, Türkiye’de görecek. Bu konuyla ilgili maddi manevi TÜRK-İŞ ne dediyse yerine getirdi. Bununla ilgili Yol-İş Sendikası yönetimi ve bu sendikanın Genel Başkanı bütün meseleyi biliyor. Bundan sonra işyerlerinde, illerde, bölgelerde istediğimiz sonucu alamazsak yaprak kıpırdamaz haberiniz olsun.

Değerli kardeşlerim;

İşyerinizdeki temsilcinize, yöneticinize sendika başkanınıza itimat edin. Onlara güvenin. Ne diyorlarsa yerine getirin. Bizler TÜRK-İŞ yöneticileri olarak sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Hepinize saygılar sunuyorum, Allaha emanet olun.

 

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara