23 Mart 2019 Cumartesi
ATALAY, MADEN ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Genel Başkan Ergün ATALAY, aralarında Soma maden şehitlerinin çocuklarının da bulunduğu Soma Ayşe Temizel Ortaokulu öğrencileri ve öğretmeleri ile TÜRK-İŞ Genel Merkezinde kahvaltıda bir araya geldi.

Çocukları ağırlamaktan mutlu olduğunu vurgulayan ATALAY, "İçinizde Soma maden kazasında şehit olan arkadaşlarımızın çocukları var, Allah onların mekanını cennet yapsın. O bölgede bizim 301 tane şehidimiz var" diye konuştu.

"Bu bir iş kazası değil iş cinayetidir"

ATALAY, mahkeme tarafından Soma'da verilen kararın içine sinmediğini belirterek, "Bu iş kazasıyla ilgili kim sorumluysa bununla ilgili bir yasal düzenleme gerekiyor. Kapalı bir madeni gelip biri açıyor ve insanlar şehit oluyor. Bu bir iş kazası değil iş cinayetidir" ifadelerini kaydetti.

Son 4 yıldır çok güzel yasaların çıktığını belirten ATALAY, oradaki insanların can vermesi sebebiyle bu yasaların çıkarıldığını vurgulayarak, "Hala noksanlar ve hatalar mevcut. Hala buna uymayan iş verenler var. Sizden arzum okuyun ve babalarınızın iş yerlerinde yönetici olun, Enerji Bakanlığında yönetici, Çalışma Bakanlığında müfettiş olun, devletin kurumlarında olun ki bu kazalar bir daha olmasın. Sizlere ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

TÜRK-İŞ'in örgütlü olduğu yerlerde kazaların çok az olduğunu ifade eden ATALAY, o bölgelerde işçi sağlığı ve işçi güvenliği ile ilgili paneller, seminerler ve çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Soma'da TÜRK-İŞ Madenci Okulunu açtıklarını belirten ATALAY, Zonguldak'ta da böyle bir okul açma düşünceleri olduğunu belirtti.

Programa Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin AKÇUL'da katıldı.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 211 212 213 214 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara