28 Haziran 2019 Cuma
ATALAY, TÜRK METAL SENDİKAMIZIN YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞINA KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 28 Haziran 2019 Cuma günü Konfederasyonumuza üye Türk Metal Sendikası’nın yeni Genel Merkezi’nin açılış programına katıldı.

Genel Başkan ATALAY, törende yaptığı konuşmada, Türk Metal sendikasının, TÜRK-İŞ'in en büyük sendikalarından biri olduğunu belirtti.

Türk Metal Sendikasının aynı zamanda metal iş kolunun lokomotifi ve amiral gemisi niteliği taşıdığını vurgulayan ATALAY, "Türkiye Cumhuriyeti varsa sendikalar var." değerlendirmesinde bulundu.

ATALAY, "Önceliğimiz Türkiye, önceliğimiz işçiler, önceliğimiz bu ülkenin mazlumu, fakiri, garibi, kadını, çocuğu, özürlüsü." dedi.

- "Bakış açımızı genişlettik"
Türk Metal Sendikası Genel Başkanı ve TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak da sendikanın son 10 yılda kendini yenilemeye ve çağı yakalamaya çalıştığını belirterek, "Bu süre içerisinde gerek toplu pazarlık masasında gerekse alanda daha başarılı olabilmek için bakış açımızı genişlettik." diye konuştu.

Sendikanın araştırma ve eğitim merkezinin öncülüğünde düzenledikleri toplantıların, uluslararası boyuta taşındığını kaydeden KAVLAK, "Başta Avrasya olmak üzere Avrupa ve Akdeniz'i kapsayan sendikal faaliyetimiz, Türk Metal'i uluslararası sendikal camiada önemli bir aktör haline getirdi. Sorumluluklarımız arttı, artık daha çok yetişmiş insana ve daha bütüncül yapıya ihtiyaç duyar hale geldik." ifadesini kullandı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 221 222 223 224 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara