31 Ağustos 2018 Cuma
ATALAY "TÜRKİYE BİR DAHA IMF'YE YÜZÜNÜ DÖNMEMELİ"
CHP EKONOMİ HEYETİNDEN TÜRK-İŞ'E ZİYARET

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik ÖZTRAK, İşçi Sendikaları STK ve Meslek Odalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA ve Konya Milletvekili Abdullatif ŞENER 31 Ağustos 2018 Cuma günü TÜRK-İŞ Genel Merkezini ziyaret ederek TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR ve TÜRK-İŞ üyesi sendikaların Genel Başkanları ile bir araya gelerek gündemdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirdiler. 

Toplantının ardından açıklamada bulunan ÖZTRAK, CHP olarak yaşanan gelişmeleri takip amacıyla bir "ekonomi masası" kurduklarını aktardı. ÖZTRAK, acilen tüm oyuncularla biraraya gelinmesi gerektiğini belirterek, "Bir an önce Ekonomik ve Sosyal Konsyin toplanması gerekir" ifadesinde bulundu.

Genel Başkan Ergün ATALAY da ABD Başkanı Donald Trump'ın tutarsız ve düşmanca tavrının bedelini 81 milyonun ödediğini söyledi.

Alım gücünde %30 gerileme yaşandığını dile getiren ATALAY, "Bu meselenin bedelini herkes ödüyor ama en önemlisi de dar gelirli ödüyor. Ortak bir akılla bu çıkmazdan bir an evvel çıkmak için herkes elini taşın altına koymalı. Burada siyaset yapacak zaman yok. Bu siyasetten kimseye fayda gelmez. Çözersek hepimiz rahat ederiz" dedi.

Üretim ekonomisinin önemine değinen ATALAY, borç alınmadan ve IMF'ye mahkum olmadan bu durumdan kurtulmak gerektiğini kaydetti. ATALAY, "Türkiye bir daha IMF'ye yüzünü dönmemeli. Bağımsız olmanın yolu borç almamaktan geçiyor" ifadesini kullandı. 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 197 198 199 200 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara