17 Temmuz 2017 Pazartesi
ATALAY KOOP-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULUNA KATILDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü Koop-İş Sendikası Genel Merkezi'nde toplanan Koop-İş Sendikası Başkanlar Kurulu'na katıldı.

Başkanlar Kurulu toplantısının açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp ALEMDAR yaptı.

ALEMDAR konuşmasında, uzun pazarlıklar sonucunda başarılı bir şekilde imzalanan Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü’nün hayırlı olmasını diledi ve hem bu başarı hem de taşeronların devletin çatısı altında olması konusundaki ısrarlı yaklaşım ve çabaları nedeniyle TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’a teşekkür etti.

ALEMDAR’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Genel Başkan ATALAY, kamu kesiminde imzalanan Çerçeve Anlaşma Protokolü’nden söz etti.

ATALAY, sözleşme görüşmelerinin başında Hükümet’ten yüzde 18 zam talep ettiklerini, imzalanan protokolle de bunu aşağı yukarı yakaladıklarını söyledi.

ATALAY, “Toplu sözleşmelerde talep edilen ile alınan arasında bir uyum olması gerek. Bu sözleşmede yüzde 18’i yakaladık. Üyelerimizin büyük kesiminin mutlu olduğu bir sözleşme yaptık. Sözleşmenin başarıyla sonuçlanmasında emek sarf eden Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmalarıyla ilgili düzenleme yapılması konusunda on yıldır emek sarf ettiklerini söyleyen ATALAY, sonuç alıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacaklarını belirtti. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 157 158 159 160 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara