15 Ekim 2020 Perşembe
ATALAY OPF’DE KATILIMCILARA HİTAP ETTİ
Genel Başkan ATALAY, 15-16 Ekim tarihlerinde TİSK ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından “Birlikte Mümkün Türkiye” sloganıyla ve “İşimizin Yarını” temasıyla düzenlenen Ortak Paylaşım Forumu’nda konuştu.

TİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ tarafından düzenlenen "Ortak Paylaşım Forumu 2020" toplantısı, TİSK'in ev sahipliğinde online olarak gerçekleştirildi.

İlk olarak geçen yıl düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Ortak Paylaşım Forumu’nun bu yılki Mottosu “Birlikte Üretelim” olarak belirlendi.

Bu yıl da Didem Arslan YILMAZ’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Ortak Paylaşım Forumu’nun açılış konuşmalarını sırasıyla, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak AKKOL, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK gerçekleştirdi.

Online olarak canlı yayınlanan Ortak Paylaşım Forumu’na, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’da video mesajıyla katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

ATALAY konuşmasında, pandemi döneminde dijitalleşmenin öneminin ortaya çıktığını ve buna ayak uydurulması gerektiğinin altını çizdi.

Yılın büyük bölümünün pandemiyle mücadeleyle geçtiğini hatırlatan ATALAY, iş yerleri ve işçiler açısından örgütlenmenin, sendikalaşmanın önemli olduğunu ifade etti.

Kıdem tazminatı ile ilgili de açıklamalarda bulunan ATALAY, “ Biz bu sistemden razıyız, bu sistemden memnunuz ama almayanlarla ilgili, bir madde yazılıp sorun çözülsün." dedi.

2 GÜN SÜRECEK

TİSK’in 15-16 Ekim tarihlerinde ‘Birlikte Mümkün Türkiye’ sloganı ve ‘İşimizin Yarını’ ana temasıyla düzenlediği Ortak Paylaşım Forumu’nda sanayi odaklı işgücü dönüşümü, işimizin yarınında kadının geleceği ve yeni nesil sendikacılıkta dijital dönüşüm gibi konular ele alınacak.

Etkinliğe Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut ARSLAN ve TİSK Başkanı Özgür Burak AKKOL’un yanısıra Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Guy RYDER, Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE) Başkanı Erol KİRESEPİ, Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC) Genel Sekreteri Sharran BURROW, Birleşmiş Milletler (BM) Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro RODRUGİEZ, BusinessEurope Genel Direktörü Marcus BEYRER, Dünya Ekonomik Forumu İcra Kurulu Üyesi Murat SÖNMEZ ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Direktör Yardımcısı Biljana RADONJİC de katılıyor. Forumda koronavirüs salgınının küresel etkileri, uluslararası işbirliği ve gelecek dönemde atılması gereken adımlar ele alınıyor.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara