18 Mayıs 2017 Perşembe
ATALAY SAGİF FUAR'INDA
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, Sakarya Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı'nın açılısına katıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Valiliği, Sakarya Üniversitesi, İŞKUR, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Sakarya Teknokent işbirliği neticesinde düzenlenen Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı, Sakarya Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle açıldı.

Açılışta Genel Başkan ATALAY, bir konuşma gerçekleştirdi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, “Tebessüm etmeye, mutlu olmaya hakkımız var. Bir şehir büyüklüğünde üniversitemiz var. Arzumuz çalışmak isteyenleri bir an önce iş bulmasıdır. Ara eleman sıkıntısı ile ilgili gerekli kurumlar çalışma yapıyorlar. 10-11 yaşındaki çocuk işçiliği ve kadın işçiliği ile ilgili sıkıntılar var. İşsizliğin yüzde 12’yi aştığı bir ülkede Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla Sakarya’da 9 bin 300’e yakın insanımız iş buldu. Bir an evvel işsiz kardeşlerimizin de iş bulması çok önemli. İŞKUR kapısında bekleyenlerin, iş bulunca yaşadığı mutluluğu görmek bu fuarın önemini artırıyor” 

Açılışa Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ,  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, SATSO Başkan Vekili Orhan YILGENCİ, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, SESOB Başkanı Hasan ALİŞAN, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet METE, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir AKTÜRK, İl Müdürleri, Sakarya MÜSİAD Başkanı Yaşar COŞKUN, SMMMO Başkanı Ertuğrul KOCACIK, daire başkanları ve şube müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yıl 4. düzenlenen fuar üç gün sürecek. Fuara 100'e yakın firma ve iş arayan gençler katılacak.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara