15 Kasım 2017 Çarşamba
ATALAY TBMM’DE
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 58. Madde olarak görüşülen ve TBMM Genel Kurulu’na 51. Madde olarak gönderilen Maden Kanunu’nda değişiklik öngören kanun maddesi, ek yapılarak TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

ATALAY VE GMİS YÖNETİMİ MECLİS’TE TAKİP ETTİ

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet DEMİRCİ, Genel Başkan Yardımcısı İsa MUTLU, Genel Sekreter Satılmış ULUDAĞ, Genel Mali Sekreter Adnan TISKA, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman KABASAKAL, maddeyle ilgili çeşitli görüşmelerde bulunduktan sonra TBMM Genel Kurulu’nu takip etti.

Meclis’teki görüşmeleri yakından takip eden heyet; görüşmeler öncesi ve sonrasında Meclis İdare Amiri Erdoğan ÖZEGEN, AKP Grup Başkan Vekili Mustafa ELİTAŞ, MHP Ankara Milletvekili Erkan HABERAL ve CHP Zonguldak Milletvekili Ünal DEMİRTAŞ ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

“3213 sayılı Kanunun Ek-1’inci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Türkiye Kömür İşletmeleri, uhdelerinde bulunan maden ruhsat sahalarını işletmeye, işlettirmeye, bunları bölerek yeni ruhsat talep etmeye ve bu ruhsatları ihale etmeye yetkilidir" şeklinde olan 51. Madde, AK Parti Milletvekillerinin verdiği önergeyle TTK’nın doğrudan işlettiği sahaların ihale edilemeyeceği yönünde eklenen cümleyle kabul edildi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 168 169 170 171 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara